• Zbiórka na rzecz ludzi gór, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

    Inicjatywa zbiórki pieniężnej wzięła się z dużego zainteresowania materiałem filmowym, który został zrealizowany przez Mariana Sporka i opublikowanego na facebookowym portalu „Cicha Soblówka” 

    film https://www.facebook.com/104172061305033/videos/2664036730519028

    Początkowo – zamiarem Pana Sporka była tylko chęć zilustrowania ciężkiego losu ludzi, którzy w swojej młodości wykazali się patriotyzmem i przywiązaniem do Ziemi Ojców. Autor filmu chciał zaprezentować wyjątkowe osobowości i ich nietuzinkowe życie. Nie przypuszczał jednak, że jego relacja spotka się z tak pozytywnym odzewem i licznymi deklaracjami wsparcia takich właśnie ludzi znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej.

    Cieszymy się bardzo, że jako Fundacja mogliśmy brać udział w tym pięknym przedsięwzięciu, tym bardziej, że na fundamencie tej organizacji zawsze stoi prawdziwy człowiek. Toteż radujemy się bardzo w takim osobistym wymiarze. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że odruch serca, skrywana czasem mniej lub bardziej – chęć pomagania i dzielenia się swoją obecnością, nierzadko jakimś materialnym gestem – sprawiła wiele radości innemu człowiekowi. W samotności każdy jest sam, bo taka jest niestety istota tego horyzontu doświadczeń, który nachalnie determinuje ludzkie życie – ale dzięki fenomenowi spotkania drugiej osoby – świat wydaje się być bardziej przyjazny i otwarty.