PoGRAnicze 2019 – coraz bliżej

PoGRAnicze – coraz bliżej

Znany jest program Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Alternatywnej „PoGRAnicze” 2019. Przypomnijmy, że właściwa impreza – czyli Przegląd kapel muzycznych z Polski i Czech odbędzie się w sobotę 14 września w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim.

Pierwsi uczestnicy pojawią się jednak już w piątek i przy powitalnym ognisku popracują wspólnie w formule jam session nad utworem, który w sobotę wykonają razem na zakończenie Festiwalu.

W sobotę od godziny dziewiątej zaczynają się warsztaty muzyczne m.in. z wokalu i aranżacji. Start koncertu zaplanowano na godzinę 16.00. Na scenie pojawi się 6 zespołów. Trzy z Polski i trzy z Czech. Wtedy też będziemy mogli usłyszeć jak uczestnicy Festiwalu poradzili sobie z klasykami muzyki rozrywkowej. Czeskie kapele zmierzą się z hitami polskiej sceny muzycznej. Polskie grupy sięgną do repertuaru czeskich wykonawców. Ponadto każdy zespół zaprezentuje swoje autorskie kompozycje. Wspólny występ finałowy planowany jest na godzinę 20.30. Później pozostanie już tylko wręczenie statuetek i oficjalne zakończenie imprezy.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Ganpahar. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach projektu „Festiwal Muzyki Alternatywnej pogranicza”  w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego. W projekcie bierze udział czeskie Stowarzyszenie Spolek Beskyd.